Obec Poriadie
Poriadie

rozšírené vyhľadávanie

Doklady na zníženie či odpustenie poplatku za odpady

Obec Poriadie upozorňuje občanov, že doklady potrebné na zníženie a odpustenie poplatku za odpady na rok 2022 je potrebné predložiť na Obecný úrad v Poriadí najneskôr do pondelka 28. februára 2022.

Obec Poriadie zníži poplatok o 50 %, ak poplatník preukáže že sa viac ako 90 dní v zdaňovacom období nezdržiava na území obce z dôvodu, že je poplatník :

1. študentom VŠ a SŠ dennej formy štúdia prechodne ubytovaním mimo trvalého bydliska za účelom štúdia
  2. pracujúcim s výkonom práce mimo obce Poriadie prechodne ubytovaním mimo trvalého bydliska za účelom práce.

Poplatník preukazuje skutočnosti, ktoré oprávňujú správcu poplatku na to, aby poplatok znížil o 50% hodnoverným dokladov na príslušné zdaňovacie obdobie :

1. prechodným pobytom v mieste školy alebo potvrdením o ubytovaní v internáte a súčasne potvrdením o dennom štúdiu; v prípade ubytovania mimo internátu kópiu nájomnej zmluvy, ktorá musí byť vystavená na meno poplatníka, za ktorého sa žiada úľava na poplatku v mieste trvalého pobytu;
  2. prechodným pobytom v mieste práce alebo  potvrdením zamestnávateľa o trvaní pracovného pomeru na aktuálny rok, v  prípade ubytovania v súkromí nájomnú zmluvu, ktorá musí byť vystavená na meno poplatníka, za ktorého sa žiada úľava na poplatku v mieste trvalého pobytu.

______________________________________________________________________________________________

Správca poplatku zníži poplatok o 80 %, ak poplatník preukáže na základe predložených dokladov, že sa v zdaňovacom období dlhodobo zdržiava v zahraničí. Poplatník preukazuje skutočnosti, ktoré oprávňujú správcu poplatku na to, aby poplatok znížil o 80% hodnoverným dokladov na príslušné zdaňovacie obdobie; a to kópiou pracovnej zmluvy s uvedením miesta a trvania výkonu práce v zahraničí, kópiou nájomnej zmluvy potvrdzujúca miesto a trvanie pobytu v zahraničí.

Správca poplatku poplatok odpustí za obdobie, za ktoré poplatník preukáže na základe predložených dokladov, že sa v zdaňovacom období :

1. nachádzal vo výkone trestu odňatia slobody, vo výkone väzby;
  2. bol umiestnený v zariadení sociálnych služieb (detský domov, domov dôchodcov, domov sociálnych služieb), reedukačnom zariadení, v diagnostickom zariadení;
  3. nachádzal v striedavej starostlivosti rodičov za obdobie, keď je v starostlivosti toho z rodičov, ktorý má trvalý pobyt mimo obce Poriadie.

Poplatník preukazuje skutočnosti, ktoré oprávňujú správcu poplatku na to, aby poplatok odpustil hodnoverným dokladom na príslušné zdaňovacie obdobie :

1. potvrdenie vo výkone väzby, vo výkone trestu odňatia slobody
  2. potvrdenie o umiestnení v zariadení sociálnych služieb,
  3. právoplatné rozhodnutie súdu o striedavej starostlivosti rodičov o dieťa a súčasne doklad preukazujúci platenie miestneho poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v inej obci, v ktorej má trvalý pobyt druhý z rodičov.

Dátum vloženia: 11. 1. 2022 11:39
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 1. 2022 12:00
Autor:

Život v obci

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Po Ut St Št Pia So Ne

Zmluvy, Faktúry, Objednávky